Workshop kognitivní obrany
Proč je tolik lidí, kteří se straní veganství? Proč lidé odmítají vidět celý proces výroby steaku nebo slaniny? A proč se někteří lidé vyžívají nad samotným utrpením zvířat a vegany zesměšňují?
Mohou za to obranné mechanismy ega, které do značné míry zkreslují vnímání světa lidí. Jejich význam nemusí být nutně špatný, tyto kognitivní obrany jsou běžnou součástí našeho života. Co se však stane, jestliže jich je kolem nás až příliš? Jak je rozeznat a případně s nimi pracovat tak, abychom se při komunikaci s nevegany necítili tak, jako bychom mluvili do zdi?
Na Biančiném workshopu se seznámíme s historií vzniku obranných mechanismů ega, které svou existencí pomáhají lidem zvládat každodenní mentálně náročnější situace a které je chrání před přehlcením či emočním zkratem. Vyjmenujeme si jejich stěžejní typy, ukážeme si, jak tyto kognitivní obrany rozeznat v běžné komunikaci, případně jak na ně můžeme reagovat nebo rozeznat u nás samotných.
Medailonek:
Bianka je studentkou psychologie na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, mezi její hlavní zájmy patří tvoření hudby, zpěv, vaření a příroda. Svými písněmi se snaží šířit povědomí o veganství a zvířatech. Její píseň Vitulus tvoří součást dokumentu Náctiletí aktivisté: život v neveganském světě, ve kterém také účinkuje. Vegankou je letos třetím rokem a rovněž se věnuje aktivismu za práva zvířat, ať už formou protestů nebo šíření příspěvků na sociálních sítích.
V budoucnu by chtěla dostudovat psychologii a stát se terapeutkou a přispívat svou pomocí k lepšímu životu lidských i mimo-lidských bytostí.