Co je VeganFest

Devátý ročník festivalu VeganFest, který se koná od 12. do 20. března 2022, opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale také ekologický a zdravý. V rámci VeganFestu uvidíte řadu přednášek, workshopů, stánků s občerstvením nebo neziskovými organizacemi. VeganFest pořádá brněnský Kolektiv pro zvířata – aktivistická organizace, která usiluje svou činností především o etický a rovnoprávný vztah lidí ke zvířatům.

Hlavní víkendový program bude nově konat v konferenčních sálech budovy Veřejného ochránce práv. Naopak týdenní program bude probíhat v různých podnicích v centru Brna. Přednášky jsou určeny jak pro laickou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Témata reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. VeganFest nabídne také veganské občerstvení a stánky s tričky, plackami, knihami a dalšími materiály o veganství a ochraně zvířat.Festival je nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé z Kolektivu Pro Zvířata, kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.

Těšte se s námi!


Na VeganFest není žádné vstupné

Jako Kolektiv pro zvířata si zakládáme na tom, aby informace, které poskytujeme byly zdarma a dostupné pro každého. Proto jsou všechny akce v rámci Veganfestu zdarma. Které události je během festivalu možné navštívit se dozvíte zde.