Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky

Občerstvení:

Cukrárna – Cukrárna je provozovaná sociálním družstvem Tři ocásci, které se snaží nabízet práci hůře zaměstnatelným a sociálně vyloučeným lidem. Vážíme si životů mimolidských tvorů, proto při výrobě našich zákusků nepoužíváme žádné živočišné výrobky, ani výrobky s palmovým olejem a zajímáme se o to, kde a jak se námi používané suroviny vyrábí. Ctíme lidskou práci, a proto používáme suroviny s fair trade certifikátem. Cítíme zodpovědnost k planetě i k nám samotným. Vnímáme naši vlastní ekologickou zodpovědnot, proto se snažíme nakupovat bezobalově, nakupujeme u malovýrobců, dáváme přednost především sezónním, lokálním a bio surovinám, a používáme k přírodě šetrné čistící prostředky. Nepracujeme s polotovary. Vybíráme si kvalitní suroviny, vymýšlíme vlastní recepty a s láskou tvoříme dobroty dle našeho nejlepšího svědomí tak, aby chutnaly nejen nám, ale i vám. Chceme se podílet na tvoření našeho společného světa, proto nemáme šéfa a společně se pokoušíme spravovat náš podnik nehierarchicky a spolurozhodovat tak o jeho chodu.

Electra Bakery – Jsme moderní cukrářská výroba z Uherského Hradiště. Pečeme moderní dorty a dezerty se zaměřením na detail. Připravíme vám originální sladkosti, jak na oslavy, svatby, firemní akce nebo další příležitosti. Použití čistě rostlinných a kvalitních surovin je u nás samozřejmostí. Těšíme se!

Axel Burger – Jediným zahraničním stánkem letošního VeganFestu bude Axel burger z Bratislavy. Všechno nabízené jídlo od Axela je home made (i housky!) a návštěvníci budou moct ochutnat minimálně dva druhy burgerů s ořechovým sýrem „real Happy cow“, který si Axel taky vyrábí sám. Tak přijďte ochutnat v sobotu 14. 3. – „Vidíme sa, bez krutosti kŕmime sa.“.

PilgrimPilgrim je zbrusu nová vegan restraurace u Lužánek. Kromě obědových meníček či stálé nabídky, z které si vyberou jak zastánci zdravého životního stylu, tak milovníci svíčkové s knedlíkem, k nám můžete zavítat i na pravidelné speciální degustační večery, kde vám představíme tradiční jídla z celého světa ve vegan verzi.

Organizace:

Život bez krutosti na statku – Azyl Život bez krutosti na statku funguje oficiálně od roku 2016, kdy Hanka s Kubou vyměnili pohodlí města u Prahy za malebnou podkrušnohorskou vesničku. Na statku je v současné chvíli 68 zvířat – prasata Kvído a Karel, ovcokozí banda, králíci, slepičky a další zvířata. Všechna zvířata na statku jsou zachráněná a žijí zde v klidu a míru. Na stánku pro vás budeme mít připravené koupelové soli s bylinkami, magnetky a náhrdelníky.

Nazemi – Jsme brněnská nezisková organizace, která chce svět férový. Proto se zabýváme důstojnou mzdou, důstojnými pracovními podmínkami, taky vzděláváme a šíříme globální rozvojová témata. Máme i fairtradový obchůdek.

Soboda Zvířat – Svoboda zvířat je celostátní nezisková organizace zabývající se ochranou práv zvířat. Usiluje o změnu pohledu na zvířata tak, aby byla vnímána jako tvorové, kteří mají hodnotu sama o sobě. 

Svoboda zvířat vede kampaň Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je zastavení zneužívání divokých druhů zvířat (např. tygrů, slonů či medvědů) v cirkusech v ČR. V těchto týdnech boje vrcholí. V Poslanecké sněmovně se projednává zákon, který by i zvířatům v cirkusech mohl pomoci. Změnu k lepšímu prozatím posvětil díky úsilí Svobody zvířat Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny. Teprve konečné hlasování Poslanecké sněmovny však rozhodne. Proto Svoboda zvířat spustila novou online výzvu Výzva zákonodárcům: Pro cirkusy bez divokých zvířat, aby se poslanci za zvířata v cirkusech postavili. Výzvu můžete podepsat na  www.cirkusybezzvirat.cz

Na stánku Svobody zvířat si budete moct zakoupit výrobky, ze kterých organizace financuje svoji kampaň, zjistit bližší informace o kampani a podepsat výzvu zákonodárcům.