Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky

Občerstvení:

Food not Bombs – Food not Bombs je iniciativa, jejíž dobrovolníci už od roku 1988 pracují v městských parcích, na ulicích a v jídelnách. Desítky aktivních skupin po celém světě se věnují podávání bezplatné vegetariánské stravy lidem bez domova.

Natutti bistroNaše nabídka je čistě veganská. Přes poledne nabízíme jeden druh menu. Po celý den u nás najdete panini, tortilly, jarní zavitky, sandwiche a ze sladkého například cookies, javorník, mozartovy koule, tartaletky, raw dorty a jiné. Často i bezlepková nabídka.Vše je naše vlastní výroba. Na mlýnku máme dva druhy kávy: 100% arabiku a italskou směs Marzotto Oro. Jsme zapojeni v projektech otoč kelímek a nesnězeno. Malé bistro, velká gastronomie.

Karkulčino tajemství & Myslet srdcem – Ester a Isabelle (Karkulka) jsou sestry a dlouholeté veganky. Karkulka se se svým Tajemstvím představí na VeganFestu už po několikáté, Ester se dříve podílela na organizaci festivalu.

A co říkají holky samostatně?

👉 Ester: Nejsem profesionál, ale mám dlouholetou praxi v chystání občerstvení na různé oslavy a setkání, myslím, že zveganizovat jde cokoli a není důvod podporovat utrpení. Mou vášní je tvorba různých pomazánek, proto vás zvu na svoje chlebíčky. Zato pečení mi moc nejde, proto se těším, co úžasného se objeví v košíku.

👉 Karkulka: Pečení a vaření se stalo mým koníčkem v podstatě hned po prvním vydařeném pokusu. Ovšem s přechodem na rostlinnou stravu se zrodil sen šířit poselství o etickém stravování dál skrz lákavé jídlo a hlavně zákusky, které v té době moc nebyly. Zákusky a chlebíčky… Tak to bývá na oslavách.

Organizace:

Limity jsme my – Jsme otevřené občanské hnutí zdola proti těžbě a spalování uhlí. Sdružujeme jednotlivce z různých aktivistických i neaktivistických skupin po celé republice. Vznikli jsme v roce 2015 v souvislosti s vládním návrhem prolomit limity těžby hnědého uhlí v Severních Čechách, který by ve své nejhorší variantě znamenal bourání obcí Horní Jiřetín a Černice. V kampani za zachování limitů jsme se spolu s tisícovkami lidí z celé republiky během roku 2015 stavěli proti prolomení limitů těžby na dole Bílina a ČSA v severních Čechách.

NaZemiJsme brněnská nezisková organizace, která chce svět férový. Proto se zabýváme důstojnou mzdou, důstojnými pracovními podmínkami, taky vzděláváme a šíříme globální rozvojová témata. Máme i fairtradový obchůdek.