Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky

Občerstvení:

Cukrevolta – Založila jsem rostlinné a faitrade cukrářství Cukrevolta, protože chci vidět změnu. Miluji dezerty, vnímám je ale jako něco nad rámec blahobytu naší společnosti, proto se je snažím vytvářet s maximální integritou. Nechci suroviny, při jejichž vzniku bylo nešetrně zacházeno s vodními zdroji nebo půdou. Nechci aby pěstitelé mých ingrediencí byli vykořisťováni. Protože naše spotřebitelská rozhodnutí mají přímý vliv na podobu dnešního světa.

Rostlo – Co nám k sobě poví Rostlo? Čtěte! Ahoj! Jsem Lukáš a jako Rostlo se zabývám už čtvrtým rokem výrobou veganské verze plísňového sýru. Chci, aby byl můj produkt co možná nejlepší na tepelnou úpravu, tudíž Vám ho budu na VeganFestu chystat v jeho grilované podobě.”

Café In The Ghetto provozuje nezisková organizace Tripitaka, z.s. v rámci projektu Centrum Platan, který se věnuje lidem se zkušeností s duševním onemocněním. V podniku je několik tréninkových pracovních míst určených pro osoby z této cílové skupiny. Jsme veganský podnik, kavárna, bar, jídelna, vitrínová galerie. Nabízíme prostor pro kulturní a komunitní akce. Snažíme se fungovat s respektem k lidem, zvířatům i rostlinám. Každý pracovní den nabízíme obědy, najdete u nás i dezerty a ani večer nezůstanete o hladu. Dění v kavárně je úzce spojeno s dalšími aktivitami Centra Platan i obecně s provozem Káznice. 

Café Pilát – Na anotaci čekáme

 

Další stánky, které budou zajišťovat občerstvení zveřejníme brzy, stejně jako chybějící anotace.

Organizace:

Azylová farma Jarikhanda – První azylová farma, která v ČR vznikla. Nachází se v Březůvkách u Zlína a na svém kontě má stovky zachráněných životů. Více o Jarikhandě se dozvíte například v seriálu Síla soucitu nebo drobné minisérii Příběhy z Jarikhandy.

Kolektiv pro zvířata – Brněnská veganská organizace, která propaguje osvětu v oblasti práv zvířat a veganství. KPZ jsou mimojiné i pořadatelé VeganFestu.

Domov pro zvířata: –  Další azyl pro zachráněná tzv. hospodářská zvířata. Tentokrát vedený dcerou Radkou a mámou Radkou. Obě jsou pochopitelně veganky a obě se ve svém volném čase starají o desítky zachráněných zvířat.

Obránci Zvířat – Lokální brněnská skupina OBRAZU.

Animal Save – Aktivistická organizace, která se věnuje protestům před jatkami nebo tzv. “Line of reality”.

Brzy doplníme další stánky s organizacemi.