Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky

Občerstvení:

Cukrárna Tři Ocásci – Veganská Cukrárna je provozovaná sociálním družstvem Tři ocásci. Vyrábí jedinečné zákusky, dorty na objednávku i chlebíčky. Jejich výrobky jsou veganské a etické. Při jejich výrobě jsou respektovány práva zvířat a šetrnost životnímu prostředí. Cukrárna se zajímá o to, kde a jak se používané suroviny vyrábí. Proto používají sezónní a lokální suroviny v bio kvalitě.

Food not bombs(Jídlo místo zbraní) je celosvětová iniciativa dobrovolníků a dobrovolnic, které ve svém volném čase zpracovávají přebytky a nabízejí je těm, kdo mají zrovna hlad. Chtějí tak upozornit na to, kolik např. jídla se ve společnosti vyprodukuje a následně vyhodí v kontrastu s tím, kolik peněz jde na války a zbytečné zbrojení. Jídlo rozdává všem bez rozdílu a i pro účastnice a účastníky VeganFestu připraví výborné bagety za dobrovolný benefiční příspěvek. 

Rostlinka ve formě – Jakubko je softwarový inženýr, Markét vám pomůže domů vybrat ten pravý designový kousek, oba ale milujeme pečení veganských koláčů. Pečeme stylem pokus – omyl a moc nás to baví. A to je vlastně celé. Najdete u nás buchty jak od babičky, obláčkové croissanty, skořicí provoněné brioškové rolky a očko potěší třeba i tartaletky. A možná toho bude víc.

 

Další stánky, které budou zajišťovat občerstvení zveřejníme brzy, stejně jako chybějící anotace.

Organizace:

Život na louceDalší relativně nový azyl pro zachráněná tzv. hospodářská zvířata. A co o sobě Život na louce říká na svém facebooku? “Žijeme, tvoříme a staráme se o zachráněná zvířatka na naší Louce. Jsme tvořivý, jsme azyl, jsme lidi. Pojďme společně měnit sebe a tím celý svět.”

Kolektiv pro zvířata – Brněnská veganská organizace, která propaguje osvětu v oblasti práv zvířat a veganství. KPZ jsou mimojiné i pořadatelé VeganFestu.

NaZemi NaZemi prosazuje globální vzdělávání, usiluje o odpovědnost firem za vlastní dodavatelské řetězce a propaguje fair trade jako účinnou podporu pěstitelů a pěstitelek ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Brzy doplníme další stánky s organizacemi.