Program pro děti a rodiče

Program pro děti a rodiče

Program pro děti a rodiče

14:00 – 16:30

Nevíte, co budete dělat první VeganFestovou neděli od dvou do půl paté? Pokud máte děti, máme pro Vás jeden návrh! Je to program pro děti a rodiče a na VeganFestu! 🙂

A o čem tento program bude?

Příběh a workshop

Co všechno potřebuje semínko k životu, aby vyrostlo? Co se děje na jaře se semínkem v půdě? To vše a ještě mnohem víc se pokusíme zjistit během workshopu pro děti, jehož součástí bude krátké divadlo a výroba klíčících nádob.

Workshopem bude provázet Eliška Běhálková, která se věnuje environmentální výchově dětí, aplikaci permakulturních principů do vzdělávání, komunitním zahradám a funguje v Cuketa o.z.
Druhá lektorka se jmenuje Markéta Sléhová a je mámou dvou dětí a učitelkou v MŠ. Je jí blízká montessori a waldorfská pedagogika a lesní mateřské školy.

Než se pustíme do samotného tvoření, poslechneme si příběh o tom, jak se na jaře probouzí nejen zvířata, ale také semínka rostlin skrytá přes zimu v zemi, jak semínka putují a jak jim v tom zvířata pomáhají. Podíváme se na semínka v koloběhu roku a na to, co vlastně potřebují, aby se jim dařilo.
Potom se vrhneme na výrobu klíčící nádoby pro naše semínka. Dozvíme se něco o základech klíčení, které mají blahodárné účinky na naše zdraví, protože semínko v sobě ukrývá energii celé rostlinky a jsou pro nás něco jako vitamínová bomba.
Na závěr se trochu protáhneme a do našeho semínkového tvoření zapojíme pár jógových pozic a dechových cvičení. Rozproudíme v těle energii a nadechneme se jara. Na chvíli se z nás mohou stát rostliny i zvířata a můžeme prožít růst na vlastní kůži.

Bodypainting

V průběhu programu bude na místě také možnost bodypaintingu pro dětí od Zmaluju Tě – face & body, což provozuje Veronika Tišnovská. A co nám o sobě poví sama Veronika?

“Jmenuji se Veronika Tišnovská a obličeje zdobím už pár let. Malování na obličej stejně jako na tělo je pro mě radost, relax i práce v jednom. Ráda si vymýšlím nové motivy, doplňuji sortiment a zdokonaluji se v tom, co mě baví. Zároveň věřím a ctím vlastní invenci a kreativitu dětí i dospělých, a proto se s nimi radím o tom, čím a jak by obličej chtěli namalovat a splnila tak jejich představu. Je pro mě důležitá kvalita výsledné práce, i z toho důvodu volím přední a certifikované značky barviček na obličej. Všechny používané barvy mají veganské složení.”

Těšíte se?