Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky s občerstvením a neziskovými organizacemi

Stánky

Občerstvení:

Vegan Food On Wheels Volám sa Jakub Přibyl a mojím koníčkom a zároveň aj zamestnaním je varenie. Prevádzkujem pojazdnú kuchyňu Vegetariánsky kuchár Vegan Food on Wheels, kde s láskou a úsmevom na tvári pripravujem vegánske jedlá všetkých druhov a variácii. Mojím životným cieľom je navariť akékoľvek jedlo vegánskym spôsobom. Momentálne sa so svojím karavánom pohybujem po Slovenskej a Českej republike a zúčastňujem sa rôznych festivalov, podujatí a akcií, kde majú ľudia záujem o chutné a výborné vegánske jedlo. Okrem varených jedál a polievok, ponúkam aj slané dezerty a koláče. Zaujímavosťou môjho karavanu je aj živá čapovaná kombucha či mystery cola.

Stegosaurus – Ahoj, jsem Sophka. 🙂 Už třetím rokem jsem veganka, protože veřím, že nemusíme ubližovat našim zvířecím kamarádům . Péct jsem začala, protože jsem mlsoun a ráda si upeču dobrotu jak pro sebe, tak pro přátele. Chci, aby se rozšiřovala nabídka dobrých, veganských produktů. Proto vám 15.3. nabídnu své indiánky, kremrole, ovocno pudingové košíčky a další dobroty, které peču pod značkou Stegosaurus Vegan Cakes and Sweets.

RastilnáriumRastlinárium sa už dva roky venuje pečeniu vegánskych koláčikov, tort a zákuskov. Hlavným cieľom je veganizovať klasické zákusky ako veterník, punčový rez, kávové zrno, medové rezy, marlenku, krémeš, či taký banánik s parížskou šľahačkou. Nezaostávame ani vo výrobe modernejších cupcakes, bezlepkových cheesecake-ov alebo tartaletiek. Takéto dobroty si určite nenechajte újsť. Tešíme sa na všetkých.

CukrárnaCukrárna je provozovaná sociálním družstvem Tři ocásci, které se snaží nabízet práci hůře zaměstnatelným a sociálně vyloučeným lidem. Vážíme si životů mimolidských tvorů, proto při výrobě našich zákusků nepoužíváme žádné živočišné výrobky, ani výrobky s palmovým olejem a zajímáme se o to, kde a jak se námi používané suroviny vyrábí. Ctíme lidskou práci, a proto používáme suroviny s fair trade certifikátem. Cítíme zodpovědnost k planetě i k nám samotným. Vnímáme naši vlastní ekologickou zodpovědnot, proto se snažíme nakupovat bezobalově, nakupujeme u malovýrobců, dáváme přednost především sezónním, lokálním a bio surovinám, a používáme k přírodě šetrné čistící prostředky. Nepracujeme s polotovary. Vybíráme si kvalitní suroviny, vymýšlíme vlastní recepty a s láskou tvoříme dobroty dle našeho nejlepšího svědomí tak, aby chutnaly nejen nám, ale i vám. Chceme se podílet na tvoření našeho společného světa, proto nemáme šéfa a společně se pokoušíme spravovat náš podnik nehierarchicky a spolurozhodovat tak o jeho chodu.

 

Organizace:

OBRAZ – Obránci zvířatOBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace, jejíž první úspěšnou kampaň za zákaz kožešinových farem z minulosti jistě znáte. Stejně tak pro vás nemusí být novinkou, že se nyní věnuje především kampani za legislativní zákaz klecových chovů slepic.
Možná ale nevíte, že má Obraz regionální skupinu také v Brně. Stánek na VeganFestu je skvělou příležitostí potkat se s místními dobrovolníky a dovědět se mnoho zajímavých informací o jejich činnosti. A kdo ví, možná vás zaujme natolik, že se stanete jedním z nás. 🙂 Na VeganFest už se moc těšíme a rádi vás na našem stánku přivítáme.

Svoboda Zvířat –

Svoboda zvířat je celostátní nezisková organizace zabývající se ochranou práv zvířat. Usiluje o změnu pohledu na zvířata tak, aby byla vnímána jako tvorové, kteří mají hodnotu sama o sobě. 

Svoboda zvířat vede kampaň Cirkusy bez zvířat. Jejím cílem je zastavení zneužívání divokých druhů zvířat (např. tygrů, slonů či medvědů) v cirkusech v ČR. V těchto týdnech boje vrcholí. V Poslanecké sněmovně se projednává zákon, který by i zvířatům v cirkusech mohl pomoci. Změnu k lepšímu prozatím posvětil díky úsilí Svobody zvířat Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny. Teprve konečné hlasování Poslanecké sněmovny však rozhodne. Proto Svoboda zvířat spustila novou online výzvu Výzva zákonodárcům: Pro cirkusy bez divokých zvířat, aby se poslanci za zvířata v cirkusech postavili. Výzvu můžete podepsat na  www.cirkusybezzvirat.cz 

Na stánku Svobody zvířat si budete moct zakoupit výrobky, ze kterých organizace financuje svoji kampaň, zjistit bližší informace o kampani a podepsat výzvu zákonodárcům.