Moderovaná debata sportovců

Moderovaná debata sportovců

Moderovaná debata sportovců

14:00 – 15:45

SportovcůV neděli 13.3. se budeme moci podívat na moderovanou debatu veganských sportovců. Moderovat ji bude Pavel Houdek, zakladatel Vegan Sport Clubu nebo také instruktor sebeobrany. V debatě vystoupí následující sportovci:

Magdalena Šormová se věnuje bojovému sportu MMA přes 9 let, má profesionální skóre 8 výher a 2 porážky, získala a jednou obhájila titul šampiónky organizace WWFC do 52 kg. Zápasila v Invictě – nejprestižnější organizaci pořádající ženské MMA zápasy. Ve své váhové kategorii se v evropském žebříčku pohybuje již několik let v první pětce. Od 21 let pracuje převážně jako terénní pracovnice či jako pracovnice v sociálních službách v různých neziskových organizacích. Přes 12 let je vegetariánkou a přes 5 let vegankou.

David Vencl je freediver a držitel několika národní rekordů a světového rekordu v plavání pod ledem na nádech bez neoprenu. Dále za ním stojí 5. místo na Mistrovství světa 2018 ve STA nebo 5. místo na Mistrovství Evropy 2017 v Jump Blue.

Vladimír Futák je vegetariánem odtřinácti let a od patnácti let veganem. Za 31 let na rostlinné stravě se na výkonostní úrovni zabýval několika sporty například kulturistikou, dogtrekingem, ultramaratonem a hlavně bojovými sporty. Je držitelem prvního Danu v kyokushin karate, vítězem MČR 2017 v kategorii Masters do 90 Kg .Od roku 2005 působí jako trenér
tohoto stylu karate. Mimo veganství se také celých dvacet devět let hlásí k odkazu hnutí straightedge.

Nikola Predná si našla zálibu v běhání dlouhých tratích, tedy v ultratrailech (či ultramaratonech). Její oficiálně nejdelší zaběhnutá trať, na které se zároveň umístila jako 1. mezi ženami, měla 108 km. Kromě běhání se věnuje i silovému tréninku a téměř každodenně se přepravuje na kole. Vegankou je již 8 let a cca 5 let se stravuje formou přerušovaných půstů (OMAD).