VeganFest 2020

Mučení – ani kultura, ani umění

KoridaPrvní přednáška na brněnský VeganFest byla oznámena. Jmenuje se „Mučení – ani kultura, ani umění“.

Přednáška se bude zabývat především tím, jak je možné, že v dnešní době může být legální a státem podporované veřejně mučit zvířata a považovat to za umění a zábavu. Dále pak tím, co se doopravdy skrývá nejen za býčími zápasy a co všechno se může dít ve jménu tradice. Jaký je vliv turismu na financování koridy, a proč je tolik důležitá osvěta, a jaká přidružená morální dilemata svět býčích zápasů skýtá. Boj odpůrců těchto „fiestas taurinas“ trvá již velice dlouho a slaví mnohé úspěchy; můžeme jim v této rozhodující době pomoct i my?

Světem býčích zápasů Vás provede veganská aktivistka, kuchařka a lektorka španělštiny Mgr. Zuzana Drbalová.

VeganFest 2020 začíná s přípravami!

VeganFest

Zajímáte se o veganský způsob života? Jíte maso nebo se stravujete vegetariánsky a přemýšlíte o přechodu na veganství? Jste začínající vegan a hledáte informace, nebo jste ostřílený vegan matador a chcete se setkat s novými lidmi?

V tom případě je devátý ročník VeganFestu 2020 přímo pro vás!

VeganFest je jedinečný devíti denní vzdělávací festival našlapaný přednáškami, workshopy a dobrým jídlem. Každoročně jej navštíví více než tisíc lidí a je zcela zdarma.

Ať jste konvenčně se stravující, vegetarián nebo vegan – rádi vás na něm přivítáme! Letos se hlavní víkendový program bude konat v konferenčních sálech budovy Veřejného ochránce práv. Naopak týdenní program bude probíhat v různých podnicích v centru Brna. Program bude probíhat od 14. do 23. 3. 2020!

Tak neváhejte a přijďte!

VeganFest pořádá Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno). Festival je nevýdělečný a postaven zcela na dobrovolnické bázi.