Čeho se na VeganFestu nadlábnete? Druhá část

Čeho se na VeganFestu nadlábnete? Druhá část

5. března 2020

Dovolte nám vám představit další podniky, které na VeganFestu zajistí výborné jídlo – jsou jimi Karkulčino tajemství a Myslet srdcem, Pilgrim a Food not Bombs Brno.

Ale vezmeme to postupně.

 

Karkulčino tajemství a Myslet srdcem jsou dva podniky dvou sester – Isabelle (Karkulky) a Ester, které ale na VeganFestu budou společně. 

Tohle o sobě říká Isabelle alias Karkulka: Pečení a vaření se stalo mým koníčkem v podstatě hned po prvním vydařeném pokusu. Ovšem s přechodem na rostlinnou stravu se zrodil sen šířit poselství o etickém stravování dál skrz lákavé jídlo a hlavně zákusky, které v té době moc nebyly. Zákusky a chlebíčky… Tak to bývá na oslavách.”

Takto by se popsala Ester: „Nejsem profesionál, ale mám dlouholetou praxi v chystání občerstvení na různé oslavy a setkání, myslím, že zveganizovat jde cokoli a není důvod podporovat utrpení. Mou vášní je tvorba různých pomazánek, proto vás zvu na svoje chlebíčky. Zato pečení mi moc nejde, proto se těším, co úžasného se objeví v košíku.”

Kdy přesně Karkulčino tajemství a Myslet srdcem uvidíte dáme brzy vědět.

 

 

První VeganFestovou sobotu (14.3.) dorazí Pilgrim, kteří se popsali takto: „Pilgrim je zbrusu nová vegan restaurace u Lužánek. Kromě obědových meníček či stálé nabídky, z které si vyberou jak zastánci zdravého životního stylu, tak milovníci svíčkové s knedlíkem, k nám můžete zavítat i na pravidelné speciální degustační večery, kde vám představíme tradiční jídla z celého světa ve vegan verzi.” 

 

 

 

 

 

A jako poslední vám dnes představíme brněnský podnik Food not Bombs. „FNB je hnutí poukazující na nesmyslné plýtvání zdrojů na výrobu zbraní zatímco stamiliony lidí po celém světě trpí hladem. Pod heslem “jídlo je právo, nikoliv privilegium” rozdávají kolektivy po celém světě veganské či vegetariánské jídlo všem lidem bez rozdílu.” 

 

Doufáme, že jsme vás navnadili k tomu, abyste si přišli vychutnat výborné veganské jídlo! 🙂

Share