Na VeganFestu budou zase debatovat aktivisté

DebataKompletní sestava další aktivistické debaty je na světě a jak jsme slíbili, neopakují se lidé ani organizace z minulého ročníku!

A kdo tedy letos na debatě vystoupí? 😊

Jan Müller – Honza je jedním ze zakladatelů organizace Vegan Fighter , mistrem světa v thajském boxu, jedním z organizátorů Veggie Náplavky nebo Veggie Vánoc ale i členem hudební skupiny Tisíc Let Od Ráje.

Tereza Vandrovcová – Terezu můžete znát z pražské organizace Otevři oči (official) nebo České veganské společnosti. Má na svědomí web Soucitne.cz a stojí za několika ročníky Veggie Parade. Tereza dále vyučuje Sociologii, Sociální psychologii (UNYP) a Animal Studies.

Eliška Selinger – Studentka Všeobecného lékařství na 3.LF UK zabývající se výzkumem výživy. V současné době mimojiné pracuje na rozvoji mezinárodní sítě výzkumu rostlinné stravy – do sítě se již zapojilo 14 výzkumných skupin z 10 zemí Evropy. Milovnice černé kávy, dobrého vína a Isaaca Asimova, skeptik srdcem, feministka duší a veganka rozumem.

Alexandra Mateásková – Saša se aktivismu věnuje dlouhé roky – organizovala cyklojízdy v projektu Šlapeme & Pícháme, přednášela na SKRZ PRSTY nebo se zúčastnila blokády v národním parku Šumava. Momentálně v Brně organizuje Cube of Truth pod hlavičkou Anonymous for the Voiceless

Jakub Maceja – Již pátým rokem se Jakub angažuje v organizaci Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno), kde má aktuálně na starosti projekt Nedělej rozdíly, veřejné veganské ochutnávky nebo také organizaci demonstrací a happeningů.

I tento rok bude debatu moderovat Jitka Urbanová