Představujeme první vystupující pro VeganFest 2017

mkolesar1

Pomalu se nám blíží prosinec a my jsme se rozhodli, že bychom Vám rádi ukázali první nástřely našich hostů, které rádi uvítáme již na šestém ročníku našeho brněnského festivalu VeganFest.

První host, kterého Vám představujeme opravdu s radostí, je Michal Kolesár. Michal už vystoupil na VeganFestu před čtyřmi lety a my máme tu čest ho mezi námi přivítat opět i tento rok. Michala nepovažujeme za obyčejného hosta, který by měl mluvit o právech zvířat. Je to především člověk, který je díky svým otevřeným záchranám skutečně realizoval v praxi. Michal má na svědomí stovky zachráněných zvířat přímo z muk velkochovů. Michal se navíc svými akcemi nikdy netajil – naopak, vše včetně sebe samotného natáčel, vystupoval i ve veřejných mediích a nebál se pomáhat zvířatům i za cenu ruinovaní osobního života. I proto jsme velice rádi, že jej můžeme přivítat na našem festivalu.

Společně s Vegan Fighter měla minulý rok největší úspěch exhibice Vegan Sport Clubu, kterou bychom Vám rádi představili i tento ročník. Nevíme, co si dámy a pánové z VGC připraví tentokrát, ale minule to byla celkem zábava, co říkáte?

sportclub1

Měli jsme už na VeganFestu někdy známou vloggerku? Tak tentokrát ji mít budeme. Představí se sympatická Nikoleta Kováč, kterou také můžete znát pod nickem „Raw daughter“. Nikoleta nám chce povykládat o chybičkách, které jsou spojeny se začátky na raw a vegan stravě. To by mohlo být pro spoustu lidí poučné a my si myslíme, že by toto téma mělo rozhodně zaznít.

nikoleta2

Když už jsme u té rozumné kritiky spojené s veganstvím, tak by se mohl ještě připojit Pavel Houdek s přednáškou, která ponese název „Mýty a omyly veganství“. Pavel už bude na VF s Vegan Sport Clubem, a proto bychom jeho znalostí využili rádi ještě jednou a nabídli mu další prostor v oblasti, ve které se vyzná.

pavel_houdek-563x353

Další člověk, kterého rádi opakovaně zveme na VeganFest, je Vladimír Futák, který už se u nás představil s několika zajímavými přednáškami a tentokrát to nebude jinak. Víme, že palmový olej není příliš oblíbený nejenom ve veganské komunitě, jeho produkce vede ke kácení deštných pralesů nebo zabíjení jejich zvířecích obyvatel. Ale jak je to s jinými dovozovými produkty? O tomhle a mnohém dalším si připraví přednášku právě Vladimír. v_futak1

Často se setkáváme s názory, že bychom neměli podporovat psí množírny. Ale jak je to s množením psů s PP? Měli bychom podporovat množení dalších zvířat, když jsou přeplněné útulky? Nad touto problematikou se můžeme zamyslet spolu s Kateřinou Šimkovou, která zároveň představí i svůj útulek Zvíře v tísni.

katerina-simkova

Je také celkem typické, že se často setkáváme s laickým názorem, že dlouhodobá veganská strava je pro tělo neudržitelná. Tento mýtus bychom Vám rádi vyvrátili besedou několika dlouholetých veganů, kteří Vám ukážou, že veganství není rozhodně o strádání. S konkrétními jmény vás budeme ještě chvíli napínat. Jen dodáme, že se bude jednat o známé veganské osobnosti české scény.

A teď se posuneme dál… 🙂

Sice si zakládáme na skutečnosti, že VeganFest je především o předávání informací, zároveň bychom ale měli ukázat i to, že veganství může být kulinářská záležitost a že se rozhodně nejedná o žádný asketismus, jako to spoustě lidem může připadat. Krom spousty stánků v hlavním víkendovém programu bychom Vás rádi opět pozvali na samostatný workshop od brněnské skupiny Cocina Perdida. CP jsme už měli minulý ročník v Místogalerii Skleněné louky a byla to rozhodně zábava.

cocina

Kdo byl minulý rok na VeganFestu, může si vzpomenout na jedno příjemné sobotní odpoledne a práci čtyř tatérů, jejichž výdělek putoval na několik zvířecích útulků. Tohoto programu se dočkáme i letos. Sice ještě nevíme, kdo tentokrát přijme naše pozvání, ale už tentokrát máme zarezervované jedno nedělní odpoledne právě na tuto dobročinnou práci.

A co zahajovací koncert? Nebojte, i ten bude! 🙂 V pátek 31. 3. se všichni můžeme sejít v našem oblíbeném brněnském klubu Vegalite, kde to odpálí pár vegansky laděných interpretů. Večer si samozřejmě užijte s rozumem, protože v sobotu začínáme.

Uvidíme se? 🙂